Важна информация за посетителите на Исторически музей – Асеновград!

Планирайте своето посещение!

Екипът на Исторически музей – Асеновград отправя апел към всички граждани: Планирайте своето посещение!

Желателно е всички бъдещи посетители да се информират предварително за дните в които ще могат да посетят постоянната експозиция на музея в централната сграда в периода от месец декември 2023 г. до юни 2024 г. Преди посещението си се информирайте на телефонен номер +331 6 22 50, фейсбук страницата на музея Исторически музей Асеновград, потърсете информация на сайта на музея asmuseum.com или на страницата на Община Асеновград за възможните дати. В дните в които централната експозиция ще бъде затворена посетителите ще имат достъп само до антрето на сградата с осигурен виртуален достъп до постоянната му експозиция, научната литература издавана от музея, рекламните материали и др.

Причиненото неудобство е свързано с дейностите по реализация на проектно предложение на ИМ-Асеновград „Осигуряване на подходящи условия за съхранение, опазване и представяне на движимото културно наследство в постоянната експозиция на ИМ – Асеновград представено в централната му сграда”, финансирано 100 % от Министерство на културата на конкурсен принцип. Този проект е трети пореден в посока осигуряване на достъпна и здравословна среда в трите експозиционни сгради на Исторически музей – Асеновград.

Работното време на музея е без промяна.

Заповядайте!

0 Коментара

Вашият коментар

Avatar placeholder

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.